Hızlı Linkler
S.S.S.

SIK SORULAN SORULAR

MÜŞTERİLER İÇİN S.S.S.

1. Nasıl alışveriş yaparım?

2. Nasıl puan kullanırım?

Sipariş verdiğiniz ürün için “Ödeme Bilgileri” sayfasına geldiğinizde sahip olduğunuz mağazanolsun puanlarınızı “Tekpara Kullanımı” satırında, Tekkart puanlarınızı “Tekkart Tekpara Kullanımı” satırında görebilirsiniz. Siparişinizin ödeme tutarından istediğiniz kadarını bu puanlarınızı kullanarak yapabilirsiniz.

3. Müşteri olarak nasıl üye olabilirim?

Mağazalarda, sağ üst köşedeki Giriş Yap/Üye Ol butonuna tıklayarak, açılan ekrandaki Üye Ol butonu vasıtasıyla üye olabilirsiniz.

4. Üyelik için yaş sınırı var mı?

18 yaşını aşmış ve sözleşmesini onaylamış herkes üye olabilir.

5. Üyelik ücreti var mı?

Alışveriş yapabilmek için üyeliğinizi ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

6. Birden fazla üyelik oluşturabilir miyim?

Farklı telefon numarası ile birden fazla üyelik oluşturabilirsiniz.

7. Üyelik kaydı esnasında verdiğim bilgilere başkaları ulaşabilir mi?

Üyelik ve kişisel bilgileriniz, Mesafeli Satış Sözleşmeniz ve Gizlilik İlkelerinde belirtilen durumlar haricinde ve onayınız olmadan üçüncü kişiler ile paylaşılmaz. Gizlilik İlkelerine ilişkin haklarınızı daha detaylı öğrenmek için tıklayınız.

8. Üye olmadan da alışveriş yapabilir miyim?

Evet. Mağazalarımızdan ürün seçimi yaparak sepete ekledikten sonra açılan sayfada "Üye Olmadan Devam Et" seçeneği ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

9. Müşteri sipariş ve kargo süreci nasıl işler?

Dokümanı inceleyiniz. Müşteri sipariş ve kargo süreci

10. Siparişlerime nasıl ulaşabilirim?

Eğer üyelik oluşturdu iseniz alışveriş yaptığınız web sitesinde Giriş Yap butonuna tıklayarak ve hesabınıza girerek Siparişlerim sekmesinden siparişinize ait detaylara ulaşabilirsiniz. Eğer üyelik oluşturmadan sipariş verdi iseniz sipariş detayınıza web sitesinin alt bölümünde "Sipariş Sorgula" sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

11. Mağazanolsun bir Tekkart markasıdır. Tekkart Nedir?

Tekkart, tek bir sanal kart/uygulama ile yaptığınız her harcamadan parapuan kazandıran ve kazanılan parapuanlarla üye iş yerlerinden alışveriş imkanı sunan %100 yerli bir kazanç sistemidir.

Müşteriler, ücretsiz olarak üye olurlar. Ulusal ölçekteki firmalardan, online üye işyerlerinden ve her bölgedeki her sektörden anlaşmalı üye iş yerlerinden yaptıkları her alışverişten kazanç elde ederler. Alışveriş esnasında cep telefonu veya ID numarasını söylemek yeterlidir. Her alışverişten sonra anında gelen bir SMS ile kazançları bildirilir.

12. Tekpara Nedir?

Müşterilerin mağazanolsun mağazalarından yaptıkları her alışverişten %1 oranında kazandıkları ve istedikleri alışverişlerinde kullanabildikleri kazanç puanıdır. Tekkart üye işyerlerinden yapılan alışverişlerinde kazandıklarına da “Tekkart Tekpara” denir ve bunları da mağazanolsun mağazalarındaki alışverişlerinde kullanabilirler.

13. Tekkart Puanlarımı nasıl aktif ederim?

Mağazalarda kullanıcı adı ve şifre ile girişi yaptıktan sonra, Hesabım menüsündeki “Kartlarım” sekmesine tıklayınız. “Tekkart” bölümünü aktif ettiğinizde, artık Tekkart Puanlarınızı da mağazalardaki alışverişlerde kullanabilirsiniz.

14. Ürün ve Fırsat ayrımı neye göre yapılır?

Karşılaştırma tablosunu inceleyiniz. Ürün ve fırsat ayrımı neye göre yapılıyor?

15. İptal ile iadenin farkı nedir?

Tedarikçi ürünü onaylamadan önce sipariş iptal edilebilir. Tedarikçi ürünü onaylayıp kargoladıktan sonra artık iptal işlemi yapılamaz, iade talep edilebilir.

16. İptal süreci nasıl çalışır?

Mağazalardan verdiğiniz siparişler için “Siparişlerim” bölümünde “İptal Et” butonu aktif olur. Ürün tedarikçi tarafından onaylanıp kargolama işlemi yapılana kadar iptal ederseniz, siparişiniz iptal edilir. Tedarikçiye iptal edildiğine dair mesaj gider. Ödemeniz size iade edilir.

17. İade süreci nasıl çalışır?

 • a. “Ürünü Teslim Aldım” butonu tıklandığında veya tedarikçinin kargolama işlemi başlattığı anda, Siparişlerim bölümünde ilgili ürün için “İade Talebi Başlat” butonu aktif olur.
 • b. İhtiyaç halinde tıklandığında iade formu açılır. İlgili ürün, “İade Edilecek Ürün/Ürünler” satırında seçilmiş olarak gelir. Diğer ürünler de isteğe bağlı olarak seçilerek eklenebilir.
 • c. “Ürünü Teslim Aldınız mı?” satırında, “Ürünü teslim aldım” ya da “Ürünü teslim almadım.” seçeneklerinden uygun olan seçilir. Eğer “Ürünü teslim almadım” seçilirse, alttaki satırda “Ürünü neden teslim almadınız?” sorusu gelir. Seçenek olarak “Kapıda iade ettim” ya da “Ürün elime ulaşmadı” seçeneklerinden uygun olan seçilir ve açıklama yazılır. Görsel ekleyebilmek için de “Gözat” butonu eklenmiştir. Dosyalarınızdan uygun olan seçilerek eklenebilir.
 • d. Bu sırada tedarikçiye de ilgili ürün için iade talebi bulunduğuna dair bir SMS gönderilir
 • e. Eğer “Ürünü teslim aldım” seçilirse altta “İade için kargoya verdiniz mi?” sorusu görülür
 • f. Eğer “Evet” seçilirse, altta “Hangi kargo firmasına verdiniz?” sorusu görülür. Bu sırada kırmızı ile "Mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firması dışındaki şirketlerle gönderim yaptığınızda kargo ücreti size aittir" ikazı görülür.
 • g. Verilen kargo firması açılan listeden seçilir. Varsa takip numarası girilir. Açıklama eklenerek “İade Talebi Oluştur” butonuna basılır.
 • h. Eğer “Hayır” seçilirse, altta “Hangi kargo firmasına verdiniz?” sorusu için anlaşmalı kargolardan biri seçilir. Daha sonra bir “Kargo İade Kodu” görülür. Bu kod mağazada Siparişlerim bölümünde ilgili ürün satırında da görülür. Seçilen kargo firmasına bu kod verildiğinde ücretsiz olarak gönderim yapılır.
 • i. Açıklama yazılarak, “İade Talebi Oluştur” butonuna basılır. İşlem tamamlanır.
 • j. Mağazadaki Siparişlerim bölümünde ilgili ürün için “İade Talebi Oluşturuldu” olarak bilgi satırı ve “Kargo İade Kodu” görülür.
 • k. Bu kod ilgili kargo firmasına verildiği anda, 7 günlük otomatik onaylama süreci de başlar.
 • l. Eğer anlaşmalı olmayan bir kargo firması ile gönderilmişse, “Siparişlerim” bölümünde seçilen kargo firma bilgisi görülebilir.
 • m. Tedarikçi, 7 gün olan otomatik onay sürecini bir defaya mahsus 7 gün daha uzatabilir.
 • n. Tedarikçi onayladığı anda, size de bir bilgilendirme SMS’i gelir.

18. İade için kargo ücreti ödeyecek miyim?

Anlaşmalı kargoları seçerseniz ücret ödemezsiniz. Diğer kargoları seçtiğinizde kargo ücreti size aittir.

19. İadesi mümkün olmayan ürünler nelerdir?

 • a. Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
 • b. Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
 • c. Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,
 • d. Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
 • e. Fiyatı borsa veya finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve tedarikçinin kontrolünde olmayan ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)
 • f. Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurt içi/yurt dışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. (Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi, satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.)
 • g. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen maddi olmayan ürünler.
 • h. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler

20. İade edeceğim üründe nelere dikkat etmeliyim?

 • a. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
 • b. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde iade edilirse size geri gönderilebilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
 • c. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
 • d. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 • e. Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular),televizyon vb. kurulum gerektiren ürünlerin kutuları ürün tarafınıza teslim edildikten sonra yalnızca yetkili servis çalışanları tarafından açılmalıdır. Yetkili servis çalışanlarından önce ürünün kutusunun tarafınızca açılması halinde ürün garanti kapsamı dışında kalabilir.

21. Ürün mağaza tarafından kargoya verilmedi, ne yapabilirim?

Siparişiniz, tedarik süresi içinde kargoya verilmezse ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından ürünü seçerek, Mağazaya Soru Sor butonuna basıp mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

22. Birden fazla ürün satın aldığımda, hepsi birlikte gönderilebilir mi?

Aynı mağazadan satın aldığınız ürünler, tedarik süreleri farklı değilse tek kargoyla birlikte gönderilir. Farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılmaz.

23. Fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir mi?

Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz. Sipariş verirken Adres Seçimi aşamasında Yeni Adres Ekle butonuna basıp yeni adres ekleyebilir veya kayıtlı adresleriniz arasından seçim yapabilirsiniz. Hesabım menüsündeki Adreslerim bölümünde de “Yeni Adres Ekle” butonuna basarak yeni adres girebilirsiniz.

24. Kargo takibi yapmak istiyorum fakat “Takip numarası bulunamadı" diyor. Ne yapabilirim?

Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmişse ve gönderinin durumunu takip edemiyorsanız mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından ürünü seçip Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajınızı mağazaya iletebilirsiniz.

25. Kargo takip numarasına nereden ulaşabilirim?

Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfanızdan veya size gönderilen SMS bilgisinden Kargo Takip numarasına ulaşabilirsiniz.

26. Kargo ücretini kim ödüyor?

Magazanolsun’da kargo ücreti için,tedarikçinin belirlediği 3 seçenek bulunur. Alıcı Öder, Ücretsiz Kargo (Tedarikçi öder) ve Şartlı Kargo (Tedarikçilerin belli bir alışveriş tutarı üstüne ücretsiz gönderim yapması).

27. Kargoda olan siparişimin yerini nasıl öğrenebilirim?

Mağaza ürünü kargoya verdikten sonra gönderi bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri sipariş kodu ile birlikte cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. Bu bilgi ile veya Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından, ürünün üzerindeki sipariş kodu ile kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi izleyebilirsiniz.

28. Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Mağaza siparişi kargoya verdiyse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Siparişle ilgili size SMS ile gönderilen veya Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasında ilgili ürün için yer alan kargo takip kodu ile siparişinizin nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Siparişlerim sayfasından ilgili ürünü seçerek ürün detaydaki Mağazaya soru sor butonuna basıp mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

MÜŞTERİLER İÇİN

E-TİCARET MAĞAZASI ALMAK İÇİN

MAĞAZA BAYİSİ OLMAK İÇİN

TEDARİKÇİ OLMAK İÇİN

Bizimle İletişime Geçin

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için
lütfen iletişime geçin

Sizi Arayalım

Sizinle irtibata geçmemizi istediğiniz
GSM numaranızı aşağıya yazınız.

Ad giriniz
Gsm giriniz
Doğrulama kodu giriniz
Hemen Satın Al